İçeriğe geç

Mevlana Sözleri Klasik

Mevlana Celaleddin Rumi, 13. yüzyılın ortalarında yaşamış bir Türk düşünür ve şairidir. Konya’da doğan Rumi, babası Bahaeddin Veled’in etkisi altında kalmış ve genç yaşlarda dinî bilgiler edinmiştir. Mevlana’nın en ünlü eseri, Mesnevi adlı bir şiir kitabıdır. Bu kitap, insanların hayatlarına ışık tutmak ve onları düşünmeye teşvik etmek amacıyla yazılmıştır. Mevlana, ayrıca insanlar arasındaki sevgi ve hoşgörüyü de önemsemiştir.

Sevgi, insanın kalbinde bulunan bir elmadır. Eğer bu elmayı kırar ve paylaşırsanız, herkese yetecektir.

Bir insanın kalbi, kendi içinde bulunan sevgi ile ısınır. Düşüncelerinizi, düşüncelerinizin ısısıyla ısıtın.

İnsanlar arasındaki anlaşmazlıklar, insanların birbirlerine sevgiyle yaklaşmamalarından kaynaklanır. Sevgi ile yaklaşırsanız, anlaşmazlıklarınız olmaz.

Dünya geçicidir, ancak sevgi sonsuza dek yaşar. Sevgi ile yaşayan bir insan, dünyanın geçiciliğini unutur ve sonsuza dek yaşar.

Sevgi, insanların kalbinde bulunan bir mumdur. Eğer bu mumu açık bırakırsanız, oda aydınlanır ve herkese yeter.

İnsanlar, kalplerinde bulunan sevgi duygusunu keşfetmeli ve bu sevgi duygusunu insanlar arasında paylaşmalıdır. Böylece, insanlar arasındaki anlaşmazlıklar ortadan kalkar.

Sevgi, insanların kalplerinde bulunan bir sudur. Eğer bu suyu paylaşırsanız, herkes içebilir ve susuzluğunuzu giderebilirsiniz

Bir insanın kalbi, kendi içinde bulunan sevgi ile ısınır. Eğer kalbinizi sevgiyle ısıtırsanız, oda aydınlanır ve herkese yeter.

Dünya geçicidir, ancak sevgi sonsuza dek yaşar. Eğer sevgi ile yaşarsanız, dünyanın geçiciliğini unutursunuz ve sonsuza dek yaşarsınız.

Sevgi, insanların kalplerinde bulunan bir ağaçtır. Eğer bu ağacı sularsanız ve bakımını yaparsanız, o da size meyve verir ve herkese yeter.

Ürünlerimizi İncelediniz Mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir